Wszystkie zwierzęta, którymi chcemy sie zajmować, muszą mieć stworzone odpowiednie warunki, aby prawidłowo funkcjonować.
Ptaki najlepiej czują się w wolierach ogrodowych, gdyż mają możliwość swobodnych ruchów, czują się w nich najlepiej ponieważ takie warunki najbardziej przypominają ich naturalne środowisko.
Ważna jest konstrukcja woliery, najlepiej aby wykonana była z metalowych części, siatka powinna mieć drobne oczka takie aby nic się nie przedostało do środka z zewnątrz. Dla bezpieczeństwa ptaków dobrze jest aby cała konstrukcja stała na podmurówce, ktorej część jest w głębi ziemi, aby nie podkopywały sie do naszych podopiecznych drapieżniki.

Ptakom należy zapewnić możliwość ukrycia się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego też pewną część zadaszamy, a aby ptaki uchronić przed wiatrem ściany w połowie zabezpieczamy blachą. Pod dachem ustawiamy karmidła i poidła. Należy pamiętać ustawić ptakom grzędy, ciekawym a zarazem praktycznym uzupełnieniem wnętrza woliery mogą być gałęzie, kamienie. Istnieje wiele możliwości wypełnienia wnętrza woliery w taki sposób by przypominało naturalne środowisko naszych podopiecznych.

Dużo uwagi należy poświecić higienie miejsca w którym ptaki przebywają.
Trudnym okresem dla wszystkich istot żywych jest zima, dlatego ptakom także należy stworzyć odpowiednie warunki na zimę, odpowiednie do ich wymagań. Poniżej można obejrzeć kilka zdjęć jak powstawała moja woliera, ktorą krok po kroku stawiałem własnoręcznie.Już od pierwszego dnia w pracach nad wolierą towarzyszył mi synek Patryk.


Fundamenty wraz z podmurówką już stoją.


Zaczynam od podstaw stawiać metalową konstrukcję, która jest przykotwiczona do podmurówki tak aby stała stabilnie.


Następny etap to dodawanie kolejnych przęseł, które były już wcześniej pospawane.


Kolejny etap malowanie farbą podkładową, a następnie farbą do metalu.


Wśród zieleni


Przykręcany jest tył woliery z blachy trapezowej z otworami na podawanie pokarmu.


Czas na zimne piwko.


Przykręcanie siatki o oczkach 15mm na 15mm.


Front woliery już prawie gotowy.


Tak wygląda dach i ściany boczne woliery, które są w 1/3 pokryte blachą.


Stawianie drzwi które oddzielają kolejne klatki.


Widok klatki z frontu.


Aby nie było konieczności wchodzenia do woliery i niepotrzebnego płoszenia ptaków z tyłu zrobione są otwory z zasuwami na wysokości których znajdują się karmidła i poidła.


Pierwsi moi podopieczni już w nowej wolierze

Moim zamiłowaniem do ptaków zaraziłem żonę, mam nadzieję że synek także pokocha moich podopiecznych równie mocno i nasza hodowla będzie sie jeszcze rozrastała.
Copyright © 2010. Web Design Studio www.webds.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.